А вже якщо, при цьому, лікар ще й чоловік…
Похід до гінеколога
Крім чисто морального дискомфорту, жаху від виду крісла, сором’язливості, жінки можуть відчувати й інші, далеко не завжди приємні відчуття під час візиту до гінеколога. Хоча, на це слід звертати якомога менше уваги, оскільки і огляд гінеколога і консультація — справа обов’язкова, яку раз-два в рік потрібно обов’язково робити для того, щоб знати, що ваше жіноче здоров’я в порядку і своєчасно реагувати на всі зміни. Особливо це важливо, якщо народження дітей ще тільки на стадії планування.
Звичайно, враховуючи реалії, в 21 столітті живемо як не крутіть, багато інформації можна знайти і в інтернеті. І навіть отримати консультацію спеціаліста онлайн. Але, якщо вас щось болить, або є підозра на щось серйозне — ні про яке самолікування та лікування по інтернету і мови йти не може — потрібен огляд фахівця.
Треба брати щось з собою на прийом до гінеколога?
З одного боку, навіть якщо Ви і не прихопите із собою на прийом рукавички і пелюшку (рушник, простирадло), які необхідні, у гінекологічному кабінеті Вам обов’язково їх нададуть. З іншого боку, краще все-таки буде придбати спеціальний укомплектований набір для відвідування гінеколога.
Чого у Вас немає, і бути не повинно, так це безцінного атрибута для гінекологічних аналізів (для забору біологічного матеріалу) — так званої ложки Фолькмана. Лікар спершу проводить зовнішній огляд жіночих статевих органів. Після цього переходять до внутрішнього обстеження (з гінекологічним дзеркалом). Такий огляд дозволяє ефективно діагностувати стан піхви і шийки матки.
Матеріал для аналізу мікрофлори і для цитологічного дослідження стану шийки матки, зібраний під час цієї процедури, допоможе визначити різні захворювання на ранніх стадіях і уникнути ймовірності розвитку онкології.
Коли Ви йдете на прийом, пам’ятайте, що якість та вартість огляду і консультації лікаря-гінеколога прямо пропорційні кваліфікації, наявності спеціальних знань і обсягу лікарської практики у доктора.