Суббота , 25 Май 2019

Home » Для чоловіків » Лапароскопія в урології

Лапароскопія в урології

Лапароскопічні операції на сьогоднішній день застосовуються не тільки в гастроентерології, кардіології, гінекології і т. д., але і в урології.

Сентябрь 13, 2014 4:44 пп Категорія:Для чоловіків Обговорити A+ / A-

 

Лапароскопія в урології

Лапароскопія в урології

Уролог Смерницкий Владимир Сергеевич www.urologist.com.ua успешно лечит многие заболевания в своей отрасли и рекомендуется многими пациентами.

Лапароскопія в урології

Такий метод лікування є хірургічним втручанням без широкого розсічення шкіри або м’язових тканин і передбачає проведення операції з використанням невеликих розрізів. Якщо раніше операції на нирках і сечоводах проводилися відкритим способом, то в сучасній урології все частіше використовується лапароскопічна хірургія.

Лапароскопія
Примітно, що кілька десятиліть тому при проведенні операції з видалення нирок або аденоми простати пацієнтові робили розріз, довжина якого складала до 30 см. Такий метод хірургічного втручання іноді вимагав переливання крові після операції. Крім того, тривалість реабілітаційного періоду у стаціонарі становила не менше двох тижнів. Навіть після виписки із стаціонару пацієнт приблизно два тижні перебував у важкому стані, а в місці розрізу залишався великий шрам на все життя.

У 70-х роках минулого століття під час діагностики черевного крипторхізму, солітарних кіст, полікістозу, раку нирок і гідронефрозу урологи почали застосовувати лапароскопію. Для цього використовувався спеціальний медичний ендоскоп, порожнистий корпус якого виконаний з металу і оснащений оптичною системою — цистоскоп. Десятиліття потому урологи почали виконувати тазову лімфаденектомію і перев’язку варикозних вен яєчка за допомогою лапароскопії. А ще через десять років нові технології дали можливість урологів проводити резекцію кіст, нефректомію, вистектомію, уретеролітотоми і т. д. за допомогою все тієї ж лапароскопії. В нинішній час використання лапароскопії в урології настільки широко, що важко назвати операції, що проводяться без участі даної методики.

Лапароскопічна операція проводиться під загальним наркозом. Щоб здійснити доступ до ураженого органу, хірург-уролог проводить 3-4 шкірних проколи. Потім у дані проколи вводять спеціальний інструментарій та відеокамеру мініатюрних розмірів. Введення інструментів проводиться через живіт пацієнта з подальшим розкриттям очеревини. Потім під контролем зображення на моніторі інструмент вводиться в заочеревинний простір — місце розташування нирок, сечоводів і їх судин. Слід зазначити, що лапароскопічні інструменти мають діаметр не більше 10 мм, тому подібні операції є технічно складними і вимагають від хірурга високого рівня професіоналізму.

Лапароскопічні операції вважаються малотравматичними, а після операції пацієнт не потребує знеболювання і у нього відсутні рубці.

Кому буде корисною стаття?

медикам
пацієнтам
3.5
корисність

Стаття буде більш корисною медикам

5
Лапароскопія в урології Reviewed by on .   [caption id="attachment_358" align="alignleft" width="300"] Лапароскопія в урології[/caption] Уролог Смерницкий Владимир Сергеевич www.urologist.com.ua у   [caption id="attachment_358" align="alignleft" width="300"] Лапароскопія в урології[/caption] Уролог Смерницкий Владимир Сергеевич www.urologist.com.ua у Rating: 3.5

Обговорення

You must be logged in to post a comment.

scroll to top