Воскресенье , 19 Май 2019

Home » Для жінок » Емболізація маткових артерій

Емболізація маткових артерій

Емболізація маткових артерій (ЕМА) - це спосіб лікування міоми матки, при якому перекривається потік крові з допомогою запровадження особливих блокуючих речовин (емболи).

Сентябрь 2, 2014 5:58 пп Категорія:Для жінок Обговорити A+ / A-

 

Емболізація маткових артерій

Емболізація маткових артерій

З допомогою введення препарату, що містить емболи, кровопостачання міоми порушується, що призводить до її зменшення в розмірах або повного знищення.

Особливістю даного лікування є той факт, що при введенні емболів здорові судини ніяк не ушкоджуються, оскільки їх розмір є не меншим розміру блокуючих речовин, що не дозволяє останнім проникати в стінки здорових судин.

Вперше своє застосування ЕМА знайшло ще в 70-хх роках ХХ століття. Тоді цей метод був використаний для зменшення та припинення маткових кровотеч, які виникали як наслідок ускладнених пологів або операцій.

Використання даного методу для лікування міоми матки було вперше використано французьким дослідником Жаком Равином. Спочатку методика використовувалася для передопераційної підготовки пацієнток до видалення матки з метою зменшення крововтрати. Але потім з’ясувалося, що багато захворювань при застосуванні даної методики або повністю зникали або зменшувалися.

ЕМА — це процедура, що проводиться разом двома фахівцями — гінекологом і судинним хірургом.

Участь хірурга обов’язково, оскільки дана операція потребує високої кваліфікації та досвіду. Гінеколог визначає показання, призначає курс лікування та відновлення після проведення ЕМА.

Оскільки операція безболісна, загальна анестезія не застосовується. З допомогою стерильних матеріалів хірург вводить катетер, встановлений з одного і з іншого боку маткової артерії емболи, блокуючі судини, що доставляють кров до міоми.

Препарати, які використовуються при здійсненні цієї процедури абсолютно безпечні і не викликають алергічних реакцій. Тривалість процедури займає 20-30 хвилин.

Після здійснення процедури багато пацієнток скаржаться на болі внизу живота, слабкість, нудоту, запаморочення. Дані симптоми є наслідком припинення кровообігу до міоми. Симптоми минають через декілька днів. Протягом 6 місяців — 1,5 роки проходять всі симптоми, викликані міомою.

У зв’язку з тим, що ЕМА є однією з найбільш безпечних операцій, ускладнення після неї виникають вкрай рідко.

Кому буде корисною стаття?

медикам
пацієнтам
3.1
корисність

Стаття буде більш корисною для пацієнтів

4.2
Емболізація маткових артерій Reviewed by on .   [caption id="attachment_346" align="alignleft" width="300"] Емболізація маткових артерій[/caption] З допомогою введення препарату, що містить емболи, кро   [caption id="attachment_346" align="alignleft" width="300"] Емболізація маткових артерій[/caption] З допомогою введення препарату, що містить емболи, кро Rating: 3.1

Обговорення

You must be logged in to post a comment.

scroll to top